Wyświetlone zostało 500 ostatnio wprowadzonych do katalogu pozycji (nowe nabytki). Zostały one posortowane malejąco po numerze inwentarzowym. Pozycje można tylko przeglądać, nie działa w tym trybie wyszukiwanie.
AUTOR:
Faber, Joanna.
POZ/ODP:
Joanna Faber i Julie King ; ilustracje Coco Faber, Tracey Faber i Sam Faber Manning ; tłumaczyła Beata Horosiewicz.
Narzędzia służące do radzenia sobie z uczuciami... O co tyle hałasu z powodu uczuć?
Narzędzia zachęcające do współpracy... Co tam uczucia - przecież musi umyć zęby
Narzędzia służące do rozwiązywania konfliktów... Jak uniknąć bitwy na domowym froncie
Narzędzia służące do wyrażania pochwał i uznania... Pochwała pochwale nierówna
Narzędzia dla dzieci o innej wrażliwości... Czy to pomoże mojemu dziecku?
Podstawowe sprawy... Od tego się nie wykręcisz
Część II. Narzędzia w działaniu
1. Walka o jedzenie - bitwy nad talerzem
2. Poranne szaleństwo - jak wydostać się z domu
3. Rywalizacja między rodzeństwem - oddaj to dziecko!
4. Zakupy z dziećmi - zadyma w markecie
5. Kłamstwa - twórcza interpretacja rzeczywistości
6. Rodzice też mają uczucia
7. Skarżenie i donoszenie
8. Sprzątanie - najbrzydsze słowo świata
9. Zalecenia lekarzy - lekarstwa, zastrzyki, pobieranie krwi i inne horrory
10. Nieśmiałe dzieci - lęk przed życzliwymi ludźmi
11. Mali uciekinierzy - gdy dzieci znikają na parkingach i w miejscach publicznych
12. Bicie, popychanie, szczypanie, szturchanie, walenie - nawet go nie dotknąłem!
13. Sen - Święty Graal
14. Kiedy rodzice się wkurzają!
15. Krótki przegląd - gdy narzędzia nie działają
UWAGI:
Na okładce: Nowe historie i strategie działania oparte na światowym bestsellerze Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły Tytuł oryginału: "How to talk so kids will listen and listen so kids will talk, ".
POZ/ODP:
Adele Faber i Elaine Mazlish ; z posłowiem "Nowe pokolenie" Joanny Faber ; tłumaczyły Mariola Więznowska, Beata Horosiewicz.
Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.
Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.
Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu.
UWAGI:
Na okładce: Jak daleko posunie się władza, by chronić obywateli?
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach władzy? Polityczna zemsta? A może sędzia jest winny? Oskarżony zwraca się o pomoc do znajomej ze studiów, Joanny Chyłki. Nie wie, że prawniczka, która niegdyś brylowała w salach sądowych, teraz zmaga się z chorobą alkoholową i upiorami z czasów młodości. Razem zaczynają odkrywać tropy prowadzące do miejsc, gdzie zasady prawa nie sięgają.
UWAGI:
Na okładce: Tam, gdzie polityka spotyka się z prawem, kończy się wszystko inne.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Izabela de Melancourt, przeorysza położonego w lesie klasztoru, chroni tajemnicę swego przodka. Wielki mistrz Leopold von Gordean i jego rycerze zakonni, przekonani o tym, że kobieta zna miejsce ukrycia Świętego Graala, napadają na klasztor. Zabijają kilka zakonnic, inne trzymają pod kluczem i bestialsko torturują. Jednej z sióstr - nowicjuszce Justynie - udaje się jednak uciec. Na polecenie przeoryszy próbuje dotrzeć do würzburskiego księcia biskupa Johanna von Brunna, by prosić go o pomoc, ale doganiają ją żądni śmierci siepacze wielkiego mistrza. W obronie siostry Justyny stają była nierządnica Maria, prowadząca już od dawna ustabilizowane i szczęśliwe życie na zamku Kibizstein, i jej mąż Michał. Nie wiedzą jednak, że ocalenie młodej zakonnicy stanie się dla nich początkiem niebezpiecznej wyprawy, podczas której za każdym rogiem czaić się będzie śmierć...
UWAGI:
Stanowi część cyklu.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich.
Koniec lat 70. XIX wieku. Anna Tomaszewicz po zakończeniu studiów medycznych na Uniwersytecie w Zurychu wraca do Warszawy z zamiarem otwarcia praktyki. Jest utalentowana, pełna zapału, ma na koncie doskonale przyjęte przez środowisko publikacje naukowe, chce pomagać ludziom. Ale Towarzystwo Lekarskie, do którego zgłasza się niedługo po przyjeździe, widzi w niej przede wszystkim kobietę - kogoś, kto nigdy nie powinien leczyć. Anna cały czas jednak uparcie dąży do celu i po to, by nostryfikować dyplom i w końcu móc pracować w zawodzie, gotowa jest udać się choćby do samego cara.
Tymczasem w stołecznych domach i szpitalach szerzą się choroby powodowane przez wszechobecny brud i nieprzestrzeganie zasad higieny. Zalecenia Josepha Listera, inicjatora antyseptyki, nawet jeśli znane, są ignorowane i wykpiwane przez większość lekarzy i personel medyczny. Po przytułkach i kamienicach jak dziki ogień rozprzestrzenia się gruźlica, a na salach operacyjnych wielu pacjentów umiera, mimo udanych zabiegów. Żniwo zbiera też gorączka połogowa - przypadłość, na którą doktor Anna zwracała szczególną uwagę.
W tkankę powieści Grabowska wplata historie postaci, które miały przełomowy wpływ na dzieje medycyny: Elizabeth Blackwell, Louisa Pasteura, Wilhelma Röntgena czy Charlesa Darwina.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni